Vítejte. Welcome. Bienvenue. Velkommen. Tervitus.
                  Van harte welkom. Dobrodošli. Selamat Datang.
                  Benvenuti. Sveiki. Willkommen. Witamy. Benvido.

Kolik se Vás narodilo ...

6. dubna 2011 v 17:06 | Ella |  Deník
"Kolik se Vás narodilo jako jedináček ?" zeptal se dnes náš profesor společenských věd. Já jsem jako jediná ze třídy zvedla ruku, už to mi připadala divné. Takhle se celá třída rozdělila na skupiny nejstarších, nejmladších, prostředních a jedináčka (mě). Učitel nám zadal úkol, aby jsme sepsali ve skupině (jednoho člověka ) co nejvíce kladů a záporů se takto narodit. Já jsem si sepsala asi 40, protože mě nikdo nemohl omezovat v mém rozhodování. Ale když jsme měli před tabulí přednést některé naše návrhy. (Nechci se vytahovat, ale moje se učiteli moc líbily.) Jenže co mě překvapilo byla negativní reakce mých spolužáku, když by jsem to shrnula tak z nás jedináčků udělali ty nejsobečtější, nejarogantnější a nejrozmazlenější fracky na celém světě. To mě urazilo, ale jako správný flegmatik to nechávám dusit v sobě a vypustím to až teď a tady. A co si myslíte Vy o jedináčcích klidně, ale můžete přidat svůj nároz na všechny skupiny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adry Adry | Web | 6. dubna 2011 v 20:46 | Reagovat

Obecné názory na jedináčky, bohužel, jsou takové, jaké jsi vypsala. Je to logické-jedno dítě, rodiče mají čas jen na něj a ne na další děti. Tak je veškerá jejich láska soustředěna do jediného dítěte. Ale ne vždy je pravidlem, že jedináčci jsou arogantní ía rozmazlení. Neříkám, že ty případy nejsou, ale rozhodně to není podmínka. Znám jedináčky, kteří jsou jako osobnosti skvělí.

A u jiného soudku - moc se mi líbí zpracování tvého blogu. Moc hezky píšeš a máš PŘEKRÁSNÝ DESIGN! Ten je vážně luxusní :-) Mám ráda veselé apestré barvy (i když často dám přednost spíše decentnímu řešení věci), ale tohle se mi opravdu líbí!

A děkuju moc za Tvou návštěvu u mě :-)

2 alfalfa alfalfa | Web | 7. dubna 2011 v 18:31 | Reagovat

Ja som tiež jedináčik, ale nepripadám si nejak obzvlášť rozmaznaná, ale je pravda, že som si zvykla s ničím a s nikým sa o nič nedeliť a to je naozaj výhoda :-) Ale vždy som si priala mať sestru, bohužiaľ, moja mama vždy chcela len jedno dieťa.

3 Nenne-Rea Nenne-Rea | 7. dubna 2011 v 19:02 | Reagovat

[1]:  To že je se toto nevztahuje na tvou přítelkyni, ještě nic neznamená. Faktem je že tato charakteristika platí na většinu jedináčků, ale všude se najdou nějaké ty výjimky že?! (Mimochodem, jestliže máš zájem o nějaký takovýto layout, stačí zajít na layouts.candita.cz nebo na layfor.blog.cz a vybrat si nějaký podle svého gusta, jako tomu bylo v tomto případě, nebo si ho přímo objednat.)

Ano, možná na tebe tato charakterizace neplatí, ale jak už jsem zmínila na většinu lidí (jedináčků) ano. A tví spolužáci ten "útok" jistě nemířili jen na tebe ale na jedináčky obecně. Tak tady prosím tě ze sebe, nedělej chudinku.

P.S. "(Nechci se vytahovat, ale moje se učiteli moc líbily.)" nevím proč, ale i když tam napíšeš, že se nechceš vytahovat, tak to zní vychloubačně :-D.
P.P.S. Být tebou, tak si pro příště lépe zkontroluji pravopis. "....aby jsme..." si může dovolit žák prvních ročníků ZŠ, ovšem pokud jím nejsi, pak bys měla na něco takového právo (alespoň maličké :) ).

4 Angee.na Angee.na | Web | 17. dubna 2011 v 18:29 | Reagovat

Já jsem jedináček. A hrozně mě to štve. Chtěla bych mít nějakého sourozence a je mi jedno, jestli by byl mladší či starší. Sama si moc neřipadám rozmazlená.
Také znám případ, že kluk má starší sestru a je tak rozmazlený, tak arogantní, že to s ním nevydržím skoro 10 minut.

[3]: Abych pravdu řekla, nepřipadá mi, že ze sebe dělá chudinku, možná jsi z nějaké skvělé třídy, ale u mě by to bylo vcelku normální. A taky mi moc nepřijde, že se vychloubá... spíš se jen podělila o radost. Nevím, ale zdá se mi, že jsi proti ní nějak zastřená... Asi jen špatný názor. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ikonka