Vítejte. Welcome. Bienvenue. Velkommen. Tervitus.
                  Van harte welkom. Dobrodošli. Selamat Datang.
                  Benvenuti. Sveiki. Willkommen. Witamy. Benvido.

Sebevražda - Myslela jsem si, že se mě to netýká.

28. ledna 2011 v 18:35 | Ella |  Deník
Abych řekla pravdu tak se mi natoto tema mocpsat nechtelo. Ale řekla jsem si, že by jsem se s vámi mohla podělit o mou zkušenost. Na tento den vživotě nazapomenu, bylo 25.11.2010. Ráno jsem se produdila brzo a tak jsem se ještě trochu učila nemčunu, protože jsme první hodinu z něj měli psát test. .......... Když jsem test dopsala zazvonil tan protivnejzvonek a profesorka mi test vzala. Mnooo super to byla první věc, která mě naštvala a tajně jsem doufala že i poslední, ale tomu tak nebylo. To se ale dozvíte, když budete číst dál. když jsem se opřestávce sešla o ostatními slolužáky, kreří měli jiný jazyk překvapilo mě, některé brečí, řekla jsem si kvůli čemu to může být??? nechápala jsem. jen jsme se s kamarátkami dohadovali. a najednou jedna z nás prohodila, že by někdo umřel. Všichny jsme dostaly obrovskej výtlem ani už nevím proč. Mnoo přestávka skončila a před tabulí stáli dva kluci (ještě jsem si říkala to bede kvůli projektovímu dni ale to jsem se velice zmílila) začali dost smutně: ......... (nechci zde dávat jeho jméno) v ponděli zamřel. V tom ve mě hrklo, srazilo ho auto nebno co se s nim stalo. Takhle nás nechali dusit se dohadech asi 2 hodiny. Poté k nám přiška třídní a upřesnila další informace. ........... se v ponděli oběsil. a jeho malej bráška (který s námi chodí do třídy) ho našel. To ve mě hrklo podruhe (spiš to se mnou málem šlehlo. ...


Dnes když si na to vzpomenu uvědomim si jak někdo jako byl on (bezproblemový žák, s každoročním stipendiem a samejma jedničkama) mohl udělat TOHLE. takovou blbost. Dopis po sobě nezanechal a tak se asi nikdo znás nikdy nedozví jak to s ním bylo :-(.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 28. ledna 2011 v 21:03 | Reagovat

Zdravím všechny,

sebevražda je velmi složité a komplexní téma. Lidé se mnohdy dostávají do situací, kdy se domnívají, že není cesty pryč...já si však myslím, že ta cesta je. Pracujme zde s předpokladem, že existuje "nějaký" Bůh - pakliže ano, musíme se v rámci sebevražd úzce zamýšlet i nad tím, má-li k tomu všemu co říci i jeho existence..

Mnozí lidé si myslí, že sebevraždou uniknou smutku, zlobě, depresi, prázdnotě...co když však  právě to najdou? Uvědomte si, že pokud skončíte život zde na zemi - bez toho, aniž byste byli usmířeni s Bohem a byli s Ním, pak po Vaší smrti budete také bez Boha - a to je to pravé peklo!

Zde však není prostor pro rozbor všech myšlenek, proto Vás zvu na článek zde:

http://zivot-nazory.blog.cz/1101/ztrata-smyslu-zivota-sebevrazda

S pozdravem

Marpefi

2 Aisu Aisu | 29. března 2011 v 19:43 | Reagovat

Hezký článek i blog, ale měla bych tu jen jednu vítku, a to že by jsi si měla i někdy ten člának po sobě přečíst, máš tam spoustu hrubek ;3 Ale je to jen malá připomínka nic si z toho nedělej! Neb chybovat je lidské :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ikonka