Vítejte. Welcome. Bienvenue. Velkommen. Tervitus.
                  Van harte welkom. Dobrodošli. Selamat Datang.
                  Benvenuti. Sveiki. Willkommen. Witamy. Benvido.

Prosinec 2010

Mandala (Jantra) - význam barev a tvarů

18. prosince 2010 v 18:00 | Cute critter |  Aktuálně
Tvary a vzory
Svědčí o Tvém vztahu k sobě.

Mřížky a čtverce - cítíš se trochu omezovaná/ý jinými lidmi, ale také dokážeš na sebe pohlédnout s odstupem.

Srdíčka - zřejmě si zamilovaná/ý :-) a zřejmě je to vzájemné.

Zuby a ostré hrany - nasvědčují problémům - musíš je co nejrychleji vyřešit a postarat se o sebe.

Tečky nebo kolečka - jsi velká/ý individualist(k)a a ne každý Tě chápe, hodně však získáváš při bližším poznání.

Žádné vzory - pouze barva - toužíš po přátelství, ale trochu si nevěříš. Postačí jedna přátelská duše a ukážeš světu svou čarodějnou povahu.

Význam barev
Barvy hovoří o citech, které jsou pro Tebe nejdůležitější.

Pokud v mandale dominuje barva:

Zelená - jsi romantičkou/romantikem plou/plým nadějí, která/který věří v dobro a ušlechtilé city.

Černá - to je barva osoby vážné, elegantní, ale často osamělé.

Fialová - mystická barva, která svědčí o magických zájmech a častých útěcích do světa snů.

Modrá - barva optimistů a pořádkumilovných lidí.

Žlutá - jsi chodícím sluníčkem a sopkou nápadů. Radost je pocit, který Tě zpravidla neopouští.

Červená - barva vůdců a zamilovaných, bojuješ do konce, miluješ silně a věrně

Kašlu na lásku

18. prosince 2010 v 15:43 | Ella |  Recenze
RCA7RVKD8CA6FI1RLCAXDX6XRCAB76WHECA0Q6XH1CAW20UDCCAOH4MBHCAA0771CCAK0QEEDCABU0CV6CA97EJ4NCA9TF6K6CAK04W5GCA164AIDCANMJD5DCA93QD51CAW62KEDCA9XIEUICASPILU6CAU7O8CY

Peyton Reed


 Down with Love
Komedie / Romantický 
USA / Německo, 2003, 100 min

Popis:
         New York. Šedesátá léta. Vlastně jejich dokonalá iluze. Spisovatelka Barbara Novak chce s pomocí redaktorky Vikki získat popularitu svou knihou "Kašlu na lásku". Dokazuje v ní, že moderní žena má stejná práva a možnosti jako muži. Chce skvělou kariéru a nezávazný sex, u něhož nemusí zrovna umírat láskou. Tento ryze mužský náhled ale inspiruje casanovu a brilantního novináře "Catche", aby Barbaru sbalil a předvedl jí, co vlastně muži chtějí. Samozřejmě, že se oba mýlí.

Recenze

Tento film mě mile překvapil. Když jsem v v televizní programu uvidela název tohoto filmu mysle la jsem si, že zase půjde o nudnou černobílou komedii, ale protože jsem neměla so dělat tak jsem jí zhlídla celou. Tento film opravdu doporučuji každému kdo se potřebuje "vykaškat" na lásku. :-) 

Kung Fu Panda slaví Vánoce

18. prosince 2010 v 15:36 | Ella |  Recenze

HolidaySpecial1

Tim Johnson


 Kung Fu Panda Holiday Special
Animovaný 
USA, 2010

Popis:
          Před světově proslulým černobílým chlupáčem ovládajícím bojové umění kung-fu stojí další mise. V jejich chrámu se má pořádat sjezd všech mistrů kung-fu z okolí a Po má na starost organizaci. Jenže přesně v ten den se každoročně pořádá "Prázdninová" oslavu, kde se scházejí všichni z vesnice a Po na ní nikdy nechyběl. Jak Po vyřeší tuto zapeklitou situaci?

Recenze

Zase jedna pohádka, s vánoční tématikou. Ať je to Shrek nebo Po, pořád jde o povedenou a  kreslenou zábavu, která vás na žádné Vánoce neomrzí.Hvězdný prach

18. prosince 2010 v 15:31 | Ella |  Recenze
stardust-poster-1

Matthew Vaughn


 Stardust
Fantasy / Romantický / Dobrodružný 
Velká Británie / USA, 2007, 128 min

Popis:
          Tristan Thorne (Charlie Cox) je prosťáček z anglické vísky Zeď (příhodně pojmenované podle kamenného valu, který ji obklopuje a chrání před paralelním světem za jejími hranicemi). Miluje místní krasavici Victorii (Sienna Miller) a to tak, že je pro ni schopen čehokoliv. Třeba výpravy do zapovězeného světa za zdí, odkud jí hodlá přinést spadlou hvězdu. Netuší ovšem, že ta po svém dopadu získala podobu krásné dívky jménem Yvaine (Claire Danes) a že nebude jediný, kdo po ní touží. Proti sobě má přitom velmi mocné soupeře - všehoschopného prince, jemuž má hvězda pomoci k získání trůnu, a ohavnou čarodějnici (Michelle Pfeiffer), jíž by spořádání Yvainina srdce zajistilo věčné mládí a krásu. Největším nepřítelem si ale nakonec bude Tristan sám, protože ho ani ve snu nenapadlo, že by se do dárku pro dívku svých snů mohl zamilovat.

Recenze

Od tohoto filmu jsem očekávala více. jediné co mě udrřelo u obrazovky bylo čekání na nějaký "magický" trik. Většina z truků mě totiž dovadla neuvěžitelně pobavit. Přes to mi tento film nesedl. Myslím, že mohl býp pojat trochu dramatičtěji.Strašpytlík

18. prosince 2010 v 15:23 | Ella |  Recenze
983v

Mark Digdal


 Chicken Little
Animovaný / Rodinný / Komedie / Akční 
USA, 2005, 77 min

Popis:
         Strašpytlík je film z produkce studia Walt Disney. Strašpytlík vypráví klasickou pohádku o kuřeti, které si splete padající žalud s kouskem oblohy a způsobí velký zmatek. Tentokrát se malý hrdina rozhodne napravit to, co způsobil - jakmile se mu však konečně začne dařit, přistane mu na hlavě opravdový kus oblohy! Nyní se spolu se svými povedenými přáteli Kačkou Pihatou, Mrňousem a Rybízem musí pokusit zachránit svět, aniž by ve městě způsobil další zděšení, což se samozřejmě neobejde bez spousty napětí a zmatků, ale hlavně pořádné porce zábavy. Brzy se ukáže, že být při záchraně světa malým kuřetem se náramně hodí.


Recenze

Tento film mě natchnul (ostatně jako všechny filmy od Walta Disney), měl vtip i jakousi enezgii, která z něho vyzařovala. Ale byla to zese ta stejná pohádka jako Popelka, Ošklivé kačátko nebo třeba Mexická vlna. Ve všech těchto filmech jde jen o jedno, jěkdo kdo je "ňouma" zachráni svět (popřípadě se ožení s princem).

ikonka